Mierząc się z nowymi technologiami wprowadzanymi sukcesywnie na rynek hodowli drobiu pragniemy wyjść na przeciw coraz wyższym standardom zarówno higienicznym, budowlanym jak i wizualnym inwestorom, którzy pragną zmodernizować bądź rozpocząć budowę kurnika.

Tradycyjne, stosowane wcześniej metody stawiania obiektów bazowały na ścianach murowanych zazwyczaj ocieplonych styropianem i dachach wykonanych częstokroć z blachy trapezowej wraz z elementami sufitu podwieszanego. Nasza propozycja bazuje na wykorzystaniu płyt warstwowych typu sandwich z bezpiecznym rdzeniem poliuretanowym oraz powlekanych poliestrem blach, bądź w powłokach specjalnych, wysoce odpornych na duże stężenie amoniaku oraz środowisko panujące wewnątrz obiektów inwentarskich.

Dodatkową niebanalną korzyścią wynikającą z zastosowania płyt warstwowych jest znaczne przyspieszenie prac budowlanych i polepszenie estetyki stawianych obiektów. Rdzeń poliuretanowy nie ulega biodegradacji, nie jest również materiałem „lubianym” przez drobne gryzonie co w praktyce sprawia, że założone w projekcie, stałe warunki izolacyjne budynku, pozostają niezmienne przez cały okres użytkowania.

Budowa obiektów inwentarskich - kurników Budowa obiektów inwentarskich - kurników
Budowa obiektów inwentarskich - kurników Budowa obiektów inwentarskich - kurników

Nasze standardowe rozwiązanie dotyczące kurników zakłada pozostawienie konstrukcji głównej na zewnątrz i obłożenie wnętrza kurnika płytami warstwowymi o odpowiednio dobranej grubości. Płaska powierzchnia ścian i dachu, bez widocznych elementów konstrukcyjnych od środka, umożliwia utrzymanie higieny niezbędnej dla chowu drobiu. Płyta warstwowa może zostać pokryta od środka powłoką z PVC, co dodatkowo zwiększa jej walory użytkowe.

Konstrukcja główna składa się z prefabrykowanych ocynkowanych ogniowo ram stalowych ze środnikiem trapezowym. Cały budynek jest dodatkowo pokrywany od góry dachem z blachy profilowanej z powłoką Drop-Stop, która zabezpiecza przed skraplaniem się skondensowanej pary wodnej. Podbitka wykonana jest z blachy perforowanej, co umożliwia łatwą wentylację przestrzeni pomiędzy pokryciem dachowym i płytą warstwową.

W ścianach szczytowych montowane są bramy podnoszone oraz wentylatory szczytowe systemu pad cooling, w ścianach bocznych nawiewy, system chłodzenia pad cooling, zaś w kalenicy kominy wentylacyjne

Budowa obiektów inwentarskich - kurników

Płyta z rdzeniem poliuretanowym w okładzinach z blachy powlekanej organiczną powłoką poliestrową PE dającą odpowiednią wytrzymałość na warunki wewnętrzne i zewnętrzne panujące w obiektach inwentarskich.

Zewnętrzna okładzina wykonana w formie trapezowej pozwalającej na uzyskanie najwyższej szczelności pokryć dachowych a co za tym idzie długoletni komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Proponowana grubość rdzenia 60-100 mm. W zależności od rejonu budowy obiektu co przedstawia tabela obciążeń śniegiem podana na dole. W zależności od warunków miejscowych doradzamy w wyborze rodzaju konstrukcji kurnika, a także użytych do budowy materiałów, aby optymalnie wykorzystać możliwości chowu brojlera.

Budowa obiektów inwentarskich - kurników
Budowa obiektów inwentarskich - kurników

Jako ściany obiektów drobiarskich proponujemy płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym montowanym w układzie pionowym lub poziomym. Należy pamiętać, aby w przypadku hodowli kur na ściółce nie dochodziło do kontaktu ściółki z płytą - w takich przypadkach należy stosować cokół betonowy. Jako wewnętrzną okładzinę blachy wykorzystujemy powłokę poliestrową lub specjalną powłokę o podwyższonej odporności korozyjnej – MP20. Grubość ścian też jest uzależniona od rejonu budowy obiektu.

Budowa obiektów inwentarskich - kurników
Budowa obiektów inwentarskich - kurników
Podział Polski na strefy obciążenia wiatrem
Mapa obciążenia śniegiem


Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją przesłanego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest CYNKLAK KONSTRUKCJE s.c. R.Rednowski, D.Klimek z siedzibą ul. Leśna 36, 07-200 Wyszków.

Jak do nas trafić?

Partnerzy