MIT I

Nagrzewnica z otwartą komorą wytwarza dwutlenek węgla, który pozostaje wewnątrz kurnika, powodując obniżenie dobrostanu oraz dodatkową pracę wentylacji, a to z kolei generuje dodatkowe koszty.

FAKTY

Dwutlenek węgla znajdujący się w pomieszczeniach jest zależny od ogólnej kondycji zwierząt, które wydalają ten pierwiastek oddychając, jak również od użytkowania nagrzewnic z otwartą komorą. Pomieszczenia są nierównomiernie wypełnione dwutlenkiem węgla – czym bliżej stropu tym większe jego stężenie, dlatego usuwanie dwutlenku węgla następuje poprzez standardową wymianę powietrza systemem wentylacyjnym bez jego dodatkowej pracy. Stężenie gazów mierzone na wysokości głowy kurcząt nie wykazało przekroczenia norm.

Powyższe potwierdzono w trakcie wieloletniej hodowli na Fermach Drobiu na Mazowszu.

Od 2019 roku w nagrzewnicach serii EVO wprowadziliśmy zmiany w budowie palnika, które pozwoliły doprowadzić idealną ilość powietrza do uzyskania mieszanki, która niemal w całości spala się i emituje tylko minimalne ilości CO2 . W części mieszania się gazu z powietrzem został dodany specjalny pierścień , który rozprasza gaz w różnych kierunkach dlatego w momencie zapłonu mieszanka jest już jakościowo właściwa - co można zaobserwować w momencie odpalania urządzenia oraz w czasie pracy poprzez brak pojedynczych oderwanych od głównego płomienia smug ognia "dopalania się" W stosunku do poprzednich modeli obniżyliśmy emisję C02 o 400% ! co zostało przez nas udokumentowane w badaniach przeprowadzonych w Instytucie Nafty i Gazu.

MIT II

Wykorzystanie nagrzewnic z otwartą komorą powoduje większą „produkcje” wilgoci i spadek dobrostanu w kurniku.

FAKTY

„Produkcja” wilgoci przez nagrzewnice z otwartą komorą nie ma wpływu na średnią wilgotność w kurniku. Przeprowadzone obserwacje na setkach kurników Ferm Drobiu na Mazowszu, gdzie są one eksploatowane, potwierdziły bezproblemowe utrzymanie wilgotności w początkowym okresie chowu nawet na poziomie 55%. Dodatkowa wilgotność jest dopiero widoczna ok. 5 tygodnia chowu, co przy chowie krótkotrwałym – brojler nie ma żadnego znaczenia. Większy wpływ na wilgotność ma technologia ścielenia czy podsypywania wapnem posadzki przy wsadzie kurcząt. MIT III Nagrzewnice z otwartą komorą są niebezpieczne, ponieważ często wywołują pożary, przez co Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie chcą ubezpieczać kurników. FAKTY Badania porównawcze, dotyczące wywołania pożaru przez nagrzewnice z zamkniętą i otwartą komorą nie wykazały znacznych różnic. Skrócony płomień, zamknięty w kurtynie powietrznej w nagrzewnicy z otwartą komorą jest tak samo bezpieczny, jak w nagrzewnicy z zamkniętą komorą, „otoczony blachą”. Dodatkowo obniżono temperaturę wylotu powietrza poniżej temperatury zapłonu słomy, a nawet pyłu słomy. Opisane badania zostały przeprowadzone w obecności firmy ubezpieczeniowej oraz biegłych z zakresu pożarnictwa. Efektem badań jest przyznanie przez Concordia Ubezpieczenie specjalnej oferty dla wszystkich hodowców drobiu użytkujących nagrzewnice z otwartą komorą.

MIT IV

Koszt eksploatacji nagrzewnic z otwartą komorą jest wyższy od tych z zamkniętą komorą, dodatkowo różnią się pod kątem wydajności cieplnej.

FAKTY

Cena nagrzewnicy z naszej oferty obejmuje cały komplet. Nie dzielimy ceny na poszczególne elementy np. filt gazu i regulator jest w cenie produktu. Nasze nagrzewnice mają wypróbowaną budowę modułową, a ewentualna awaria nie wymusza wymiany całego monobloku – wymianie podlega jedynie uszkodzona część np. elektrozawór , cewki elektrozaworu. Zrezygnowaliśmy z zmniejszenia kosztów produkcji i tym samym ceny sprzedaży ,na rzecz taniej i pewnej eksploatacji Uważamy, ze takie działanie jest etyczne w stosunku do naszych Dostawców .Dodatkowo wskazuję, że nie podajemy wydajności cieplnej brutto tylko netto, czyli tą wartość, która jest używana w kalkulatorze obliczeń. Sprawność naszych nagrzewnic to 100 % - ma to wielki wpływ na koszty.

MIT V

Nagrzewnice z zamkniętą komorą są lepsze od tych z otwartą komorą.

FAKTY

Naszym zdaniem obydwie konstrukcje są bardzo dobre, przy czym powinny być dedykowane do różnych rodzajów hodowli. Bezpośrednie porównanie jest krzywdzące dla obu typów nagrzewnic.

MIT VI

Na dostawę oraz serwis w przypadku awarii nagrzewnicy należy czekać

FAKTY

Dostarczamy wszystko na strzał. Dzisiaj dzwonisz jutro możesz mieć.

PODSUMOWANIE: Pracujemy na rynku drobiarskim już ponad 24 lata, współpracujemy z tysiącami Hodowców Kur w Polsce, już dawno świętowaliśmy zejście z taśmy produkcyjnej 10 000 nagrzewnicy. Jesteśmy przekonani, że swoją pracą i doświadczeniem gwarantujemy wysoką jakość, bezpieczeństwo i najniższy koszt eksploatacji

Nagrzewnica gazowa MEGASTAR EVO 75/90 KW

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją przesłanego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest CYNKLAK KONSTRUKCJE s.c. R.Rednowski, D.Klimek z siedzibą ul. Leśna 36, 07-200 Wyszków.

Jak do nas trafić?

Partnerzy