termoizolacja kurnika pianką PUR

W obiektach specjalnego przeznaczenia takich jak kurniki, chlewnie czy obory ważne jest użycie odpowiednich surowców, które zapewnią właściwą izolację oraz będą funkcjonalne.

Przy izolacji kurników i chlewni wykorzystujemy piankę PUR o strukturze zamkniętej (powyżej 95 % porów zamkniętych), która stanowi jednocześnie termo i hydroizolację w jednym produkcie.  Jej współczynnik przewodzenia ciepła to jedynie 0,022 [W/mK], jest więc prawie dwukrotnie mniejszy niż w przypadku dotychczas używanych materiałów izolacyjnych. Pianka zamknięto-komórkowa mieści się w klasie palności E – samo gasnąca.  Aplikuje się ją bezpośrednio na daną powierzchnię (beton, styropian, drewno, płyty różnego rodzaju), charakteryzuje się znakomitą przyczepnością. Wypełnia wszelkie luki i dziury, a dzięki początkowo płynnej fazie dopasowuje się do każdego kształtu podłoża.

Zalety termoizolacji budynku inwentarskiego natryskową pianką PUR

Tak wykonana izolacja jest odporna na działanie większości kwasów i zasad oraz jest odporna na grzyby i pleśnie, a jej twardą powierzchnię można bez wahania myć myjką pod wysokim ciśnieniem z użyciem detergentów, co pozwala zniwelować rozwój groźnych dla chowu bakterii. Pianka PUR zamknięto-komórkowa posiada także atest higieniczny PZH, a po aplikacji jest obojętna fizjologicznie i nie stwarza zagrożenia dla chowu. Cechy te są niezwykle ważne przy hodowli czy chowu nawet delikatnych i wymagających gatunków zwierząt.

Krótki czas prac pozwala wykonać izolację między rzutami, co przynosi wymierne korzyści. Dodatkowo wykorzystanie pianki PUR pozwala na zabezpieczenie dachu przed korodowaniem, a także sprawia, że czyszczenie kurnika jest dużo prostsze.

W realizacji zleceń termoizolacji budynków inwentarskich pianką poliuretanową współpracujemy z naszym partnerem technologicznym firmą KASJO - PUR Ocieplanie pianką PUR

.
Izolacja pianką PUR kurnika, obory, chlewni
Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Termoizolacja natryskowa pianką PUR
Ocieplanie kurnika pianką PUR

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją przesłanego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest CYNKLAK KONSTRUKCJE s.c. R.Rednowski, D.Klimek z siedzibą ul. Leśna 36, 07-200 Wyszków.

Jak do nas trafić?