Fotowoltaika jest nowoczesną technologią, która umożliwia produkcję energii elektrycznej ze światła słonecznego. Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych zbudowanych z materiału półprzewodnikowego, najczęściej krzemu, który pod wpływem dostarczenia energii zmienia się z izolatora w przewodnik. Najpowszechniejsze obecnie są panele polikrystaliczne i monokrystaliczne różniące się stopniem uporządkowania struktury krystalicznej krzemu co znacznie wpływa na ich sprawność.

Największymi zaletami instalacji fotowoltaicznych są:

  • Możliwość instalowania niemal w każdym zakątku świata.
  • Możliwość dopasowania do potrzeb energetycznych każdego gospodarstwa domowego i działalności gospodarczej.
  • Działanie instalacji nie powoduje zanieczyszczenia, emisji gazów, produkcji odpadów ani hałasu i jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym dla naszego zdrowia.
  • Instalacje są wyposażone dodatkowo w zabezpieczenia strony AC i DC, jak również w zabezpieczenia przeciwpożarowe, co sprawia, że jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne dla osób, które znajdują się w pobliżu i korzystają z tych rozwiązań.
  • Instalacje PV są bardzo ekonomiczne w utrzymaniu. Podczas opadu deszczu panele fotowoltaiczne w znacznym stopniu ulegają czyszczeniu. Brud i osad spływa z paneli wraz z nim.
  • Instalacja systemu PV podnosi wartość nieruchomości i ukazuje ją jako prestiżową nieruchomość dla potencjalnych kupujących. Nie wymaga od właścicieli dodatkowych nakładów finansowych.
  • Nowoczesne technologie umożliwiają nam śledzenie produkcji energii w wybranych przez Państwa przedziałach czasowych: godzinach, dniach, miesiącach. Otrzymują Państwo dostęp do portalu wraz z loginem, który umożliwia obserwację Państwa instalacji fotowoltaicznej w każdym zakątku globu.
Panele słoneczne Panele słoneczne Panele słoneczne

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją przesłanego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest CYNKLAK KONSTRUKCJE s.c. R.Rednowski, D.Klimek z siedzibą ul. Leśna 36, 07-200 Wyszków.

Jak do nas trafić?

Partnerzy